Decembra programma “Karostā – kino ostā” un akcija “divi vienā”

Karostas glābšanas biedrība decembrī piedāvā izdevīgu gada nogales akciju. Visi tie apmeklētāji, kas attiecīgajā dienā būs bijuši ekskursijā Karostas cietumā, tajā pašā dienā, uzrādot savu ieejas biļeti, varēs apmeklēt kino seansu bez maksas. 

Sestdien, 7. decembrī, pulksten 16:00 Karostas cietumā tiks dokumentālā filma “Vecmāmiņu koris”. Tā ir optimistiska, humora pilna un sirsnīga filma par Mārupes sieviešu kori, kas kā dzīvelīgs gaismas stars par spīti visām nedienām iedvesmo galvas turēt augstu un muguras taisni.

Katru otrdienu Maiga (89), Ilga (77) un Tones kundze (90) dodas uz kādas Rīgas priekšpilsētas kultūras namu, lai kopā ar četrdesmit citām kundzēm piedalītos senioru kora mēģinājumā. Aiz mēģinājumu zāles durvīm sākas viņu pasaule — pasaule, kurā zied rozes un nesāp sirds, kur kopābūšanas priekā skan mūzika, smiekli un čalas, ko ik pa laikam pārtrauc diriģentes spalgā svilpe un sparīgais žests.

Svētdien, 8. decembrī, pulksten 16:00 ģimenes filma “Ziemassvētku jampadracis”. Režisora Vara Braslas 1993. gadā uzņemtā filma veidota pēc vācu rakstnieces A.Zaperes stāsta motīviem.

Cīrulīšu ģimenes galva ir atbrīvots no mūzikas pasniedzēja amata un knapi var uzturēt ģimeni, pasniedzot klavierstundas dažiem skolniekiem. Viņiem nepietiek naudas pat Ziemassvētku eglītei. Dzīvokļa saimnieks grib ģimeni izsviest no mājas. Bērni tikko saņēmuši liecības, un dažas atzīmes nav tādas, ko viņi gribētu parādīt vecākiem. Vecāko dēlu aizturējusi policija par policistam iemestu sniega piku. Un visam pāri stāv jaunā mūzikas talanta pirksta trauma tieši pirms koncerta – nu viņu aizvietos traumas vaininieki – Cīrulīša ģimenes bērni. Kā tas viss beigsies – nav prognozējams!

Galvenajās lomās: Līga, Lāsma, Liene un Ilmārs Zostiņi, Jānis Paukštello, Dace Eversa, Edgars Eglītis, Kaspars Ādamsons, Roberts Beķeris. Filmai ir subtitri angļu valodā.

Sestdien, 14. decembrī, pulksten 16:00 tiks demonstrēta dokumentālā filma “Bekons, sviests un mana mamma”.

Svētdien, 15. decembrī, pulksten 16:00 animācijas programma bērniem.

Tie būs šī gada pēdējie kino seansi Karostas cietumā. Projekts “Karosta – kino osta” turpināsies janvārī.

Maksa par kino seansiem Ls 0,50. Projekts “Karosta – kino osta” tiek realizēts ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

Karostas cietums ir atvērts ekskursantiem sestdienās un svētdienās. Ekskursiju sākums pulksten 12, 13, 14, 15.


-->