Rudens rozes Karostā

Šonedēļ projekta “Karosta – kino osta” ietvaros tiks demonstrēta Jāņa Streiča spēlfilma “Rudens rozes”. Seansa sākums trešdien, 21.augustā, pulksten 19:00. Ieejas maksa tikai 50 santīmu.

Reiz uzņēmējs Uldis Vītols bija neprātīgi iemīlējies savā skaistajā sievā Astrā, taču pēc 25 gadu kopdzīves, šķiet, ka abus saista vien mīļās meitas Ritas laime un panākumi. Kādā saulainā vasaras rītā meita mammai atklāj, ka ir iemīlējusies. Vai laimīgais ir uzņēmējs Zilbergs vai students Kramiņš, vai varbūt kāds cits? To meitene mātei nestāsta.

Pilnīgi negaidīti Astrai vīrs uzaicina paciemoties savu un sievas bijušo kolēģi, tagadējo Latvijas armijas pulkvežleitnantu Franci, kas sava atvaļinājuma laikā vēlas veidot izdzīvošanas nometni jauniešiem. Vītols lūdz Franci kā cilvēku no malas parunāt ar Astru par iespējamu laulības šķiršanu. Francis lūgumu īsteno no citas puses – atklāj Astrai, ka viņa ir tā mūža lielākā mīlestība. Astra to intuitīvi zinājusi jau sen, taču Franča atzīšanās liek ieraudzīt bijušo šoferīti citā gaismā. Nu, Astrai jāpieņem lēmums – saglabāt ģimeni, vai doties līdzi Francim.

Filmā spēlē Akvelīna Līvmane, Romualds Ancāns, Maija Doveika, Juris Žagars, Imbija Strenga, Baiba Kranāte, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ķesteris, Lauris Dzelzītis, Varis Vētra un citi.

Filma uzņemta 2003.gada vasarā. Filmas scenārijs tapis pēc Elīnas Zālītes lugas motīviem.


-->