Radošā nometne “Karosta – foto osta 2014”

Laiks -14.06.2014. – 17.06.2014.

Jūnijā Karostā jau ceturto gadu pēc kārtas notika radošā nometne “Karosta – foto osta”. Šogad nometnes uzdevums bija izveidot fotogrāfiju kolekciju, kurā attēlots karostnieks raksturīgajā Karostas vidē.

Vairāk kā 70 lielformāta fotogrāfijas, kas tapušas Karostā foto nometnes laikā tika izstādītas Karostas manēžā. Manēža uz laiku kļūst par lielu brīvdabas mākslas galeriju.

Izstāde sastāv no divām daļām – “Karostnieka mantojums” un “Citāda pastkarte”. Lai mudinātu Karostas iedzīvotājus un pārējos liepājniekus palūkoties uz šo pilsētas daļu plašākā kontekstā, viena izstādes daļa veidota, balstoties uz pieejamām vēsturiskām fotogrāfijām un pastkartēm. Izmantojot vēsturisko materiālu, parādīta Karostas  vide un iedzīvotāji tajās pašās vietās un situācijās, kādas tika iemūžinātas fotogrāfijās 20. gs. sākumā. Rezultātā mākslas projekta centrā ir karostnieks, pie tam karostnieks, kas simboliski ir saņēmis šo pilsētas daļu “mantojumā” no pagājušā gadsimta liepājniekiem. Vienlaikus izcelts Karostas arhitektūras mantojums, tā vēsturiskā vērtība un nākotnes perspektīva. Izstādē izmantotas vēsturiskās fotogrāfijas no Jura Raķa kolekcijas.

Otra izstādes daļa veidota “citādas pastkartes” formā, ļaujot plašāku fotogrāfu radošo izpausmi.

Izstāde būs apskatāma līdz oktobrim.

Radošo nometni un izstādi rīko Karostas glābšanas biedrība. Projektu “Karosta – foto osta 2014” finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas dome (Kultūras projektu un NVO projektu konkurss).

Izstādē iekļauto un arī neiekļauto darbu virtuālā izstāde

 

Izstādes “Karosta Foto – osta 2014” atklāšana

Foto: Laila Dūna un Vineta Jaunzeme

ARHĪVS 

Radošā nometne “Karosta – foto osta 2013”  

Radošā nometne “Karosta – foto osta 2012”  

Radošā nometne “Karosta – foto osta 2011” 

 

 

-->