Radošā nometne fotogrāfiem KAROSTA – FOTO OSTA 2012 notika no 13. lidz 17. jūnijam.

Bija gan nopietnas lekcijas un aizraujošas ekskursijas, gan daudzveidīgas foto sesijas, bija pat koncerts un dejas! Šoreiz nometnes galvenā tēma bija PORTRETS. Tika fotogrāfēti Karostas iedzīvotāji savā ierastajā vidē. Notika plānotas foto sesijas, kā arī “mirkļu ķeršana” Karostas ielās.

Neliels vizuāls ieskats nometnes norisē un izstades atklāšanā. Foto Laila Dūne un Uldis Balga.

Te dalībnieka Kārļa Bērziņa vērtējums par nometni:

Esmu Kārlis un man patīk Liepāja

Dienā, kad saņēmu aicinājumu piedalīties radošajā nometnē „Karaosta- foto osta 2012”, man nebija divreiz jādomā. Jo es zināju, ka braucu. Braucot no Madonas, ir diezgan ilgs laiks jāpavada ceļā. Un laiku īsinot, es varēju apdomāt, kādas ir tās vērtības ko gribu iegūt sev. Lūk arī dažas no tām:

  • Protams, iegūt jaunus piedzīvojumus, jaunus draugus vai satikt jau  pazīstamus cilvēkus, tas ir pašaprotami.
  • Apskatīt un iepazīt Karaostu, un tikšanās ar senpazīstamo un mainīgo Jūru.
  • Uzlabot fotogrāfēšanas tehniku, apgūt kādas interesantas detaļas par fotoaparāta izmantošanu.
  • Ko darīt ar sabildēto, kā padarīt manis ieraudzīto pieejamu citiem.
  • Un kas būtu sarīgākas, iemācīties sadzīvot ar bailēm no portretiem. Ir viegli fotogrāfēt ainavu. Bet uzrunāt cilvēkus caur objektīvu man ir bail.

Nometnē pavadītais laiks pagāja vienā elpas vilcienā. Tik intresants bijas šis laiks. Gan ekskursijas, gan nodarbībās pavadītais laiks. Gan laiks ko pavadīja ārpus nodarbībām kopā citiem dalībniekiem, organizējot dažādas neplānotas aktivitātes, kā piemēram, saulrieta iemūžināšanu fotogrāfijā. Bija intresanti satik tik daudz cilvēku, kam patīk fotogrāfēt.

Jau braucot mājās (lai kā to negribētos), mēģinu apkopot ieguvumu. Liels piedzīvojums ir pati Karosta ar cietumu. Sarkano ķieģeļu ēkas… un tumšās kameras. Arī kaut kas no teorijas ir aizķēries. Ir jābūt īpaši apdāvinātam, lai palaistu garām visu Vara stāstīto. Gan praktiskajās nodarbībās, gan teorētiskās zināšanas. Tagad tik atliek pielietot dzīvē. Bet mans lielākais ieguvums ir…    jā, es varu fotogrāfēt!

Jau turpat svēdienā, jau turpat Liepājā es vairākas stundas pavadīju kanālmalā un fotogrāfēju portretus, viegli rotaļājoties. Manī kaut kas bija mainījies, un es tvēru katru mirkli šīs objektīva komunikācijas.

 

Radošo nometni KAROSTA – FOTO OSTA 2012 finansiāli atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Nometnes KAROSTA – FOTO OSTA 2012 rezultātā tapa brīvdabas foto izstāde – 38 karostnieku portreti tika izstādīti Karostas manēžā. Paredzēts, ka izstādi varēs apskatīt 3 mēnešus.

Izstādē iekļauto un arī neiekļauto darbu virtuālā izstāde


Ferienhaus privat
und pensionen-weltweit.de günstig finden


Ferienwohnung
Lettland

und Ferienhaus
Usedom
günstig finden

Das Scmiedehaus in Liepaja

-->