Māksla Karostā


GALERIJA

Element-ton (Liepāja)

Element-ton ir Liepājā iemīļots ielu mākslinieks, karostnieks. Jau vairāk nekā 20 gadu viņš izpauž savu talantu dažādos vizuālās mākslas veidos – grafiti, interjeru un fasāžu apgleznošana, aerogrāfija, gleznas un sienu dekorēšana. Element-ton darbi grezno ēku fasādes gan Liepājā, gan Rīgā, gan arī ārzemēs – Vācijā, Dānijā, Itālijā u.c. Element-ton ir piedalījies visos 5 Karostas festivālos.

Element -ton darbi apskatāmi

“Sapnis” Atmodas bulvārī 8f (TOP veikals), 2023.,

“Randez-vous” Atmodas bulvārī 21, 2022.,

“Karosta 360 0 ” Turaidas ielā 8a, 2021.

Eduards Dubrovskis (Latvia, 2020)

Sienas gleznojums “Karosta 1990-2020”  Invalīdu un Turaidas ielas stūrī. “No dižā tautas koka lielvaras reiz atstāja vien celmu, bet mūsu saknes ir dziļas, un mēs augam no jauna. Atbrīvojam asnus no pagātnes važām, lai mēs autu diži un patiesi brīvi.”


REDANĀ

14. novembra bulvārī 82/86

Akcija “KRĒSLS RELOADED 2023”

Akcijai atsaucās vairāk kā 50 Liepājas skolēnu no dažādām skolām, kas atjaunoja krēslus gan individuāli, gan komandās.

Sintija Karņicka un Juris Ruzgailo (Liepāja, 2023)

Instalācija “Krēsli”, ko apgleznoja “Muzeju nakts 2023” pasākuma apmeklētāji.

Rekha Sameer (Indija, 2023)

Rekha ir starpdisciplināra vides māksliniece no Indijas. Viņa rada darbus, kas integrēti ar apkārtni, izmantojot dažādus mākslas medijus, galvenokārt glezniecību un tēlniecību.

Iveta Trence (Latvija, 2023)

Ivetas instalācija “Karostas klaiņojošais suns” ir veidota no papīra masas. Šis darbs iecerēts kā ilgtspējīgs un videi draudzīgs Karostas sociālais simbols.

Kirubel Melke (Etiopija, 2023)

Kirubel Melke ir vizuālais mākslinieks no Etiopijas, viņa mākslas primārais medijs ir audums. Šoreiz mākslinieks auduma vietā izmantojis papīra kolāžas, saglabājot savas valsts nacionālo kolorītu.

Nô (Francija, 2023)

Portretu mākslinieks no Francijas, kas uz pilsētu sienām atveido savos pasaules ceļojumos redzētās un zīmetās sejas – cilvēkus, kas pretojas netaisnībai un apspiešanai, čigānus, indiāņus, bērnus no trešajām pasaules valstīm. Nô atveido šos cilvēkus visā viņu daudzveidībā, godbijībā un skaistumā.

Kristians Brekte (Latvija, 2021)

LMA Glezniecības katedras vadītājs, asociētais profesors. Kristiana Brektes vizuālajā valodā rodamas atsauces uz gotikas un blekmetāla subkultūrām, strītārtu, reliģiju, mākslas vēsturi un popkultūru. Brekti aizrauj sabiedrības tumšā puse un savos darbos viņš apspriež nāves, ciešanu, seksualitātes, ticības un amoralitātes jēdzienus.

Ivars Heinrihsons (Latvija, 2021)

Sienas gleznojums “Zirgi”
“Atrodoties pazemes drūmajos koridoros un iztēlojoties aizgājušos laikus, rodas vēlme kaut kur rauties, skriet vai kliegt. Tas sasaucas ar maniem līdzšinējiem motīviem glezniecībā, kur dominē iekšējs nemiers, kustība, ekspresija.”

Helēna Heinrihsone (Latvija, 2021)

Visu Helēnas Heinrihsones glezniecību varētu raksturot kā dienasgrāmatu. Jebkurš darbs ir konkrēts notikums vai pārdzīvotas sajūtas no gleznotājas dzīves. Visa Helēnas Heinrihsones glezniecība ir par Helēnu pašu, tomēr ne slēgta skatītājam.  Helēnas Heinrihsones varā ir gleznot dziļi personisko un spēt uzgleznot to bez personiskām robežām, kur pašas piedzīvotais prieks un pārdzīvojumi kļūts par skatītāja privātiem notikumiem un sajūtām.

Anna Heinrihsone (Latvija, 2021)

Anna Heinrihsone ir kostīmu māksliniece un scenogrāfe, kura paralēli darbībai teātrī aktīvi piedalās Latvijas vizuālās mākslas dzīvē, ir sarīkojusi 13 personālizstādes un piedalījusies vairāk nekā 30 glezniecības un scenogrāfijas izstādēs Latvijā un ārzemēs.

Igors Ničajs (Karosta, Liepāja, Latvija, 2022)

Karostas glābšanas biedrības ilggadējs darbinieks, sirdī mākslinieks.

Kim Schmitz Coll (Vācija / Spānija, 2022)

Instlāciju no koka Redanā. “Man patīk veidot skulptūru, meklējot abstraktu skulptūru ar gludām un pseidoģeometriskām formām, formām, kas šķiet harmoniskas un spēcīgas, kā arī pavada un uzlabo tādus materiālus kā koks un akmens, vēloties nodot mūžības sajūtu.”

SERGARE (Spānija, 2022)

Mākslinieku grupa, divi brāļi no Spānijas pilsētas Burgosas. Brāļi ar ielu mākslu nodarbojas jau 10 gadus, realizējuši vairākus projektus ārvalstīs. Karostas festivālā SERGARE zīmēs meitenes portretu, kā ideja ir šodienas grūtajos apstākļos atgādināt cilvēkiem, cik tīri un gaiši mēs esam, kad esam jauni.

Reelika Tooming (Igaunija, 2023)

Studējusi Tartu mākslas skolā ilustrāciju, strādā gan tradicionālajās, gan digitālajās tehnikās, ilustrē grāmatas un labprāt iekļauj kādu humoristisku sastāvdaļu katrā savā mākslas darbā.

Robin Abramovic (Austrija)

“Nezināmais karavīrs”. Glezna – piemineklis, kas veltīts drosmīgo latviešu brīvības cīnītāju piemiņai. Latvijas Neatkarības kara pirmajos gados pret Sarkano armiju latviešu karavīri cīnījās bez īstiem formastērpiem, bez piemērotiem apaviem, taču ar lielu degsmi un bezbailīgām sirdīm, kas ilgojās brīvības. Sienas gleznojums ir radīts, iedvesmojoties no vietējā fotogrāfa Kaspara Strēļa fotogrāfijas, un tajā attēlots Mārtiņš Lasmanis.

“Kara asaras”. Karā aizgājuša karavīra sievas portrets. Sienas gleznojums radīts uz mitras sienas, tādēļ ar laiku tekošais ūdens aizsaklos gleznojumu nebūtībā. Tekošais ūdens šeit simbolizē sievietes asaras, izraudātas katru nakti, tomēr cerot un gaidot iemīļoto mājās no kara. Taču viņš neatgriezās.

JP Pemapsorn (Taizeme)

“Tīģeris” ir mans paraksts. Tas simbolizē drosmi un uzdrīkstēšanos. Tīģeris ir neatkarīgs un skaists dzīvnieks, gluži kā šī valsts.

Egons Peršēvics (Latvija)

Piemiņai. Ir tāds spēks, kas liek vāji apbruņotiem un apmācītiem vīriem celties un iet pretī pārspēkam. Paldies viņiem.

Katrīna Vīnerte (Latvija)

Dzīvības koks.

Clara Cabrera (Spānija / Liepāja, 2019)

Nezināmie kreivji.


KAROSTAS CIETUMĀ

Invalīdu ielā 4

Clara Cabrera (Spānija / Liepāja, 2023)

Clara Cabrera ir vizuālā māksliniece un rakstniece no Spānijas, kas patlaban jau vairākus gadus dzīvo Liepājā. Viņa piedalījusies visos piecos Karostas festivālos.


KAROSTAS ŪDENSTORNĪ

Ģenerāļa Baloža ielā 29

Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence 2022. gadā saņēmusi Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā “Kilograms kultūras”.

Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences atvērtas apmeklētājiem

jūnijā, jūlijā un augustā katru dienu no pl. 13-17.

Līga Ķempe

Līga Ķempe meklē laikmetīgu izteiksmi plašā amplitūdā – no izteikta figurālisma līdz abstraktas dabas ainavas konstrukcijām. Ar gleznieciski jutekliskām līnijām viņa atklāj sievietes intīmās pasaules noslēpumainību.

Egons Peršēvics

Tēlnieka Egona Peršēvica daiļradē dominē lielformāta publiskās telpas skulptūras, un darbu galvenais mērķis ir nodot skatītājam to konceptuālo vēstījumu, tajā pašā laikā saglabājot darba estētisko pievilcību. Egona darbi lielākoties ir veidoti kā publiskās telpas objekti, kas ar vieglu ironiju aktualizē tādus politiski dziļi lādētus jautājumus kā ekoloģiju, dzimumu vienlīdzību, dažādas formas diskrimināciju un brīvības ideju.
Egons piedalījies visos piecos Karostas festivālos.

Klāvs Loris

Klāvs Loris iecienījis lielformāta darbus, kuros mākslinieks eksperimentē ar tehnikām. Šo eksperimentu laikā Klāvs Loris attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība.

Gunta Lante

Gunta Lante sevi ir atradusi figurālajā mākslā. Viņa iepazīst pasauli caur cilvēku, cilvēcību un necilvēcību. Cilvēka ķermenis Guntai Lantei ir kā “valoda” ar visplašāko iespējamo vārdu krājumu. Savā glezniecībā viņa maksimāli izmanto kaila ķermeņa attēlojumu, jo uzskata, ka cilvēks pēc būtības šajā pasaulē ir kails – neaizsargāts un neizskaistināts.


ATMODAS DĀRZĀ

Atmodas bulvārī 6a

Darba laiks:

T   11-21

C   11-21

Pk 11-24

S  11-24

Sv 11-21

Nô (Francija)

Portretu mākslinieks no Francijas, kas uz pilsētu sienām atveido savos pasaules ceļojumos redzētās un zīmetās sejas – cilvēkus, kas pretojas netaisnībai un apspiešanai, čigānus, indiāņus, bērnus no trešajām pasaules valstīm. Nô atveido šos cilvēkus visā viņu daudzveidībā, godbijībā un skaistumā.

Cake (Peru)

Mākslinieks no Peru. Viņa darbi ir balstīti fantāzijas pasaulē un tiecas uzrunāt pieauguša skatītāja iekšējo bērnu. Cake iedvesmojies no Peru tradicionālās ikonogrāfijas un karikatūrām, kas radītas pirms Amerikas atklāšanas.

Syed (Pakistāna)

Syed Sachal Rizvi ir arhitekts, mākslinieks, murālists un ilustrators no Pakistānas. Savā mākslas praksē Syed pēta zīmēšanu un glezniecību kā līdzekli, lai vizualizētu aktīvas un spontānas iztēles būtības laicīgo dabu.


LIEPĀJAS 3. PAMATSKOLĀ

Lazaretes iela 8, palīgēka aiz skolas

Daniela Nasoni (Itālija)

Itāļu māksliniece iepazīstina ar iedomu pasauli – ceļojošās mājas, dzīvas būtnes, vienmēr meklē labāku veidu un vietu, kur pastāvēt.