Karostas piedāvājums skolēnu grupām

Spiegu spēle "Bēgšana no PSRS" Ziemeļu fortos  

Spēles uzdevums:

Saliedēti darbojoties, pārvarēt dažādus šķēršļus, atrast draugu, kurš pats nav spējīgs pārvietoties, un nogādāt viņu drošībā – līdz zemūdenei. Komanda darbojas pēc devīzes „Viens par visiem, visi par vienu!”. Svarīgākais šajā spēlē ir komandas gars, savstarpēja izpalīdzība un „drauga pleca” sajūta. Spēle notiek Ziemeļu fortos – pazemē un virszemē.

Cena skolēniem 9 eiro no personas

ar 3+ ģimenes karti atlaide 30 %

Vairāk

Karostas cietums piedāvā

Ekskursija pa Karostas cietumu ar gidu. Ilgums 45 min.

Cena skolēniem 3,50 eiro no personas. 

ar 3+ ģimenes karti ieeja bezmaksas.

Vairāk

Ekskursija ar šova elementiem ir pasākums tiem, kas grib ko vairāk par parastu ekskursiju. Ilgums 1 stunda.

Cena skolēniem 5,00 eiro no personas.

ar 3+ ģimenes karti atlaide 30 %

Vairāk

Izrāde “Aiz restēm” ir vēsturisks realitātes uzvedums ar skatītāju līdzdalību. Tas veidots pēc patiesiem stāstiem no Karostas virssardzes dzīves. Uzveduma būtība un mērķis ir ļaut katram dalībniekam iejusties cietumnieka lomā un iepazīties ar interesantākajiem faktiem no cietuma vēstures. Realitātes uzvedumā aicināti piedalīties visi drosmīgie, kas vecāki par 12 gadiem. Ilgums 1,5 stunda.

Cena skolēniem 8 eiro no personas.

ar 3+ ģimenes karti atlaide 30 %

Vairāk

Bufetes PUSDIENU piedāvājums

Vistas zupa (vista,  burkāni, kartupeļi, zaļumi) zupa + keksiņš ar tēju 3,00 eiro

Matrožu pusdienas Makaroni “po flotski” + keksiņš ar tēju  4,50 eiro

Kotlete ar vārītiem kartupeļiem + keksiņš ar tēju 5,00 eiro


Nakšņošana Karostas cietumā 

Nakšņošana kamerās uz koka lāvām. 

Cena skolēniem 10 eiro, minimālais grupas lielums 10 personas.

ar 3+ ģimenes karti atlaide 30 %

Ekstrēmā nakts. Nakts izrāde – iejušaāos cietumnieka tēlā drūmos nakts apstākļos. Ierašanās Karostas cietumā pl. 21.00, izrakstīšanās 9:00. Pasākuma ilgums aptuveni 3 stundas, pec tam nakšņošana cietuma kamerā. Pasākums paredzēts personām, sākot no 14 gadu vecuma.

Cena skolēniem 15 eirominimālais grupas lielums 10 personas.

ar 3+ ģimenes karti atlaide 30 %

Vairāk

REDANS  

Redans ir daļa no 19.gs beigās būvētā cara laika cietokšņa, kurā 1919. gadā notika sīvas cīņas, aizstāvot Liepāju pret Bermonta karaspēku. Tagad Redanā ir iespējams iepazīties ar Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu 1919. gadā.

Redanā ir ierīkots Karostas un Neatkarības kara muzejs.

Ekskursijas ilgums 1 stunda.

Cena skolēniem 3,50 eiro no personas.

ar 3+ ģimenes karti ieeja bezmaksas.

Viarāk

Noslēpumu sala REDANS

Jautra spēle grupām ar lugas iestudēšanu, orientēšanos, atjautības un veiklības uzdevumiem, jaunu zināšanu apguvi. Spēles ilgums – 1 – 1,5 stunda.

Pēc spēles iespējams pikniks un citas aktivitātes Redanā. Var pasūtīt ēdināšanu, iepriekš vienojoties.

Cena skolēniem: 6,00 eiro no personas.

ar 3+ ģimenes karti atlaide 30 %

Redanā ir piknika vietas.  Var pasūtīt ēdināšanu, iepriekš vienojoties.

Vairāk

Grupām iepriekšēja pieteikšanās pa tel. +371 26369470 vai epastu: info@karosta.lv

Programmas "Latvijas skolas somas" ietvaros piedāvājam:

Dzīvās vēstures nodarbība “Bēgšana no PSRS” Ziemeļu fortos

Nodarbības mērķis ir sniegt skolēniem priekšstatu par laika periodu, kad Baltijas jūras piekraste bija Padomju Savienības rietumu robeža, kas tika rūpīgi sargāta. Robeža, kurai civiliedzīvotājiem nebija iespējams piekļūt. Ar nodarbības palīdzību tiek iedzīvinātas reāli iespējamas situācijas pierobežas joslā PSRS laikos. Skolēni tiek iepazīstināti ar reāliem stāstiem no vēstures – padomju iedzīvotāju vēlmi bēgt no Padomju Savienības, nelegāli šķērsojot robežu.

Nodarbība ir veids, kā nepiespiestā veidā iepazīt vēstures posmu, kurā dzīvojuši tagadējo skolēnu vecvecāki. Tā kā nodarbība notiek Ziemeļu fortos, skolēni vienlaikus iepazīst arī senāku Latvijas vēsturi – laiku, kad Latvija ietilpa Krievijas impērijā un pie Baltijas jūras tika izbūvēts tā laika modernākais cietoksnis, kura atsevišķas daļas, kā piemēram Ziemeļu forti, ir vēl labi saglabājušās.

Vēstures nodarbība Karostas cietumā

Nodarbības laikā skolēni tiek iepazīstināti ar dažādiem vēstures posmiem Latvijas vēsturē, sākot ar 19./20. gadsimta miju, kad uzcelta Karosta. Vēstures posmi apskatīti, izmantojot dažādas norises Karostā – karus, varu maiņas, ilgstošu padomju laiku periodu, Atmodu, padomju armijas aiziešanu. Vēstures nodarbības laikā akcents tiek likts uz posmu, kas sasaucas ar katras klases tā brīža vēstures stundu tēmu (iepriekš saskaņojot ar skolotāju). Iespējamās tēmas: Latvija Krievijas impērijas sastāvā, I Pasaules karš Latvijā, II Pasaules karš Latvijā, kurelieši, Padomju laiks, Atmoda. Karostas cietums dod iespēju iepazīt ne tikai skarbos cietuma apstākļus dažādos laika periodos, bet arī Karostas cietuma muzejā apskatīt un izmēģināt dažādus ar sadzīvi un militāro vēsturi saistītus priekšmetus, piemēram, uzvilkt gāzmasku, piezvanīt pa dažādu laiku telefona aparātiem utt.    

Vēstures nodarbība Karostas un Neatkarības kara muzejā Redanā

Vēstures nodarbības laikā Redanā, kas ir daļa no 19. gadsimta beigās būvētā cara laika cietokšņa, kurā 1919. gadā notika sīvas cīņas, aizstāvot Liepāju pret Bermonta karaspēku, ir iespējams iepazīties ar Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu 1919. gadā.

Nodarbību vada vēstures speciālisti, Karostas un Neatkarības kara muzeja veidotāji. Tās laikā uz kartes tiek izspēlēts Liepājas aizstāvēšanas stāsts. Skolēni izvieto uz kartes figūras – Bermonta spēkus un Liepājas aizstāvjus –, paši meklē stratēģiskos risinājumus iespējamām kaujām, diskutē, pārliecina viens otru par savām idejām, līdz noslēgumā kopā ar nodarbības vadītāja palīdzību nonāk pie labākā risinājuma.