Karostas Gaismas festivāls 2023

KAD?  20., 21. un 22. oktobrī no pl.19.00-23.00

KUR? Redanā, Karostā, Liepājā


GALERIJA

Redanā tiek svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Tumšajā rudenī tieši gaisma ir tas, pēc kā visvairāk ilgojamies.

Gaisma – gan dzīva uguns, gan elektriskā gaisma, gan gaismas projekcijas papildina cita citu visas festivāla dienas.

ZERO-WASTE LAMPAS

Mākslu varam radīt arī paši – arī šoreiz Karostas Gaismas festivālā piedalīsies Liepājas skolēni, kuru izgatavotās lampas varēs apskatīt Redanā 20., 21. un 22. oktobrī. Tāpat kā pērn, arī šogad esam sadarbojušies ar Liepājas skolām un interešu izglītības iestādēm, un sastapāmies ar ļoti lielu interesi un atsaucību. Vairāk kā 100 Liepājas skolēnu darināja lampu abažūrus no atkārtoti izmantotiem materiāliem, tādējādi pievēršot uzmanību ekoloģijas un patēriņa ierobežošanas jautājumiem.
Aicinājām jauniešus būt radošiem un saskatīt sadzīves lietu skaistumu un noderīgumu otrreizējā lietošanā. Visas izgatavotās lampas tiks izstādītas Redanā. Pēc festivāla lampu autori varēs izgatavotās lampas saņemt atpakaļ un lietot sadzīvē.

GAISMAS TAKA

Gaismas festivāls Karostā šogad notiks jau otro gadu, un gaidāms arī jaunums. Esam īpaši padomājuši arī par ģimenēm un aktīvās atpūtas cienītājiem – būs iespēja iziet Gaismas taku. Gaismas taka būs piemērota aktīvās atpūtas cienītājiem un īpaši ģimenēm ar bērniem. Tā būs izgaismota trase, kurā būs iespēja izlekt klasītes, spēlēt desas, izmēģināt sadarbības trīsstūri, pārbaudīt savas spējas āra tvistera spēlē, bumbiņu mešanā, šķīvīšu lidināšanā un līdzsvara izaicinājumos. Tā būs iespēja ne vien izkustēties un mazliet sasildīties, bet arī jautri pavadīt laiku kopā ar ģimeni un bērniem.

BRĪVĪBAS KRODZIŅŠ

Šogad Karostas Gaismas festivālā esam padomājuši arī par to, lai mūsu apmeklētāji nestaigātu tukšiem vēderiem – pēc omulīgas maltītes vienmēr ir vairāk enerģijas mākslas baudīšanai. Par jūsu labsajūtu un enerģijas rezervēm rūpēsies Brīvības krodziņš.
Autentiskajā Brīvības krodziņā mūsu čaklās bufetnieces piedāvās pamieloties ar karstu zupu. Sātīgākas maltītes cienītājiem pagatavosim sulīgu šašliku vai gardu burgeru. Varēsiet nobaudīt keksiņus, kafiju, tēju un citus dzērienus, kā arī, protams, būs dažādi našķi bērniem.

MĀKSLINIEKI

Clara Cabrera

Clara Cabrera ir vizuālā māksliniece un rakstniece no Spānijas, kas nu jau vairākus gadus dzīvo Liepājā. Viņa ir viena no mūsu aktīvākajām māksliniecēm, piedalījusies visos Karostas festivālos un šogad priecēs jūs ar saviem darbiem arī Karostas Gaismas festivālā. 2015. gadā Clara Valensijas Politehniskajā universitātē absolvēja tēlotājmākslas studijas, pēc tam studēja profesionālās ilustrācijas kursu ESAT. Viņa ir piedalījusies daudzās izstādēs visā pasaulē un uzstājusies ar dzīvās glezniecības šoviem dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Parallax mākslas mesē Londonā, Soho Haus Berlīnē, Blue Balls festivālā Šveicē u.c. Viņa ceļo pa Eiropu, piedaloties mākslas festivālos un veidojot sienas gleznojumus. Vairāk par mākslinieci uzzināt iespējams viņas mājaslapā https://www.claracabrera.com/ un Instagram profilā https://www.instagram.com/claracabrerastudio/

Karostas Gaismas festivālā Clara veidos mākslas instalāciju, apvienojot glezniecību un gaismas tehniku. Gaismiņas caurvīs gleznu, sekojot otas triepieniem, un ļaus skatītājiem aizmirst par auksto rudens nogali un atgriezties vasaras siltumā.

Ritvars Embrekts

Ritvars Embrekts ir ir pasākumu producents un režisors ar vairāk kā 10 gadu pieredzi publisku, korporatīvu un privātu pasākumu organizēšanā. Viņš ir liepājnieks, Radošās apvienības Šarmants dibinātājs un aktīvi piedalās pilsētas mākslas un kultūras dzīvē. Mākslinieks piedalījies ar gaismas instalācijām pastaigas "Izgaismotā Liepāja" radīšanā. 2022. gadā Ritvars liepājnieku balsojumā atzīts par grafikas konkursa "(ne)miers" uzvarētāju.
Arī Karosta māksliniekam nav sveša – 2022. gadā Ritvars sadarbībā ar Karīnu Tatarinovu un Mārtiņu Kalitu veidoja mākslas instalāciju "Shelter" Karostas Arsenālā, un 2020. gadā radīja multimediālu garšu performanci "Sajūti Liepājas garšu" Redana tunelī. Vairāk par mākslinieku un viņa darbiem var uzzināt viņa Instagram profilā – https://www.instagram.com/richis_embrekts/
Karostas Gaismas festivālā mākslinieks veidos gaismas instalāciju "Spoguļcilvēks".

Erik Schmitz un Kim Jurek

Erik Schmitz ir profesionāls skulptors, dzimis 1993. gadā Vācijā. 2016. gadā absolvējis Barselonas Universitātes Mākslas fakultāti, galvenokārt specializējas skulptūrā, bet studiju gados Meksikas Universitātē apguvis arī gravīru un citas tehnikas. Pašlaik Erik strādā par skulptūras pasniedzēju Escola d'art Ondara, kā arī piedalās mākslas festivālos, veido darbus publiskajā telpā un piedalās kolektīvos izstāžu projektos visā pasaulē. Iedvesmu saviem darbiem Erik gūst no dabas parādībām un vidē ieraugāmām formām. Vairāk par mākslinieku un viņa darbiem var uzzināt viņa mājaslapā – https://www.erikschmitz.art/ un Instagram profilā https://www.instagram.com/erikschmitz.art/

Kim Jurek ir profesionāls skulptors, dzimis 1990. gadā. Viņu iedvesmo abstraktas un minimālistiskas formas. Nesen Kim kopā ar brāli piešķirta Andoras Mention of Excellence starptautiskajā sniega skulptūru konkursā. Par saviem mākslas darbiem Kim saka: "Man patīk veidot skulptūras, meklējot abstraktu gludas un pseidoģeometriskas formas, kas šķiet harmoniskas un spēcīgas, kā arī sader un uzlabo tādus materiālus kā koks un akmens, vēloties nodot mūžības sajūtu." Vairāk par mākslinieku un viņa darbiem var uzzināt viņa Instagram profilā – https://www.instagram.com/kimjurek/

Karostas Gaismas festivālā mākslinieki veidos skulptūru "Mājas", kas iecerēta kā telpiska forma no sešstūrainiem kubiem. Kim un Erik iedvesmojušies šim darbam no lapseņu pūžņiem. Darbs aicinās skatītāju aizdomāties par to, kā šie kukaiņi vienlaikus dzīvo kolektīvi un atsevišķi, velkot paralēles ar mūsu sabiedrību.

Andris Kreicburgs un Egons Peršēvics

Andris Kreicburgs un Egons Peršēvics būs sagatavojuši īpašu gaismas objektu Cietokšņa kanālā.

Inga Kreicburga

Par dzīvo statuju pārvērtīsies cirkus māksliniece Inga Kreicburga. Ingai patīk viss, kas saistīts ar cirku, tērpiem, dekorācijām un radošām darbnīcām, tāpēc likumsakarīgi, ka viņa jau daudzus gadus darbojas ceļojošajā cirkū "Beztemata".

Karostas cietuma darbinieki

Varēsiet aplūkot gaismas instalāciju "Redana karavīra tēls". Šī darba autori ir mūsu radošie kolēģi, Karostas cietuma darbinieki. Tā kā ne vien māksla, bet arī šīs vietas vēsture mūsu kolēģiem ir sirdij tuva, gaismas tēls, ko varēsiet apskatīt, simbolizē varonīgos karavīrus, kuri šajā vietā 1919.gadā aizstāvēja Liepāju pret Bermonta karaspēku.


MŪZIĶI

Matīss Pavītols

Matīss Pavītols mācījies Liepājas mūzikas skolā, studējis Liepājas pedagoģijas akadēmijā. Mūziķa gaitas viņš sācis kā bundzinieks grupā "Tumsa", vēlāk apguvis dziedātprasmi un pievērsies mūzikas komponēšanai. Piedalījies arī tādos muzikālos projektos kā "Putnu balle" un "Valters un Kaža", kā arī vairākos TV šovos. Pašlaik Matīss darbojas kā solists un dziesmu autors – aktīvi strādā pie dažādiem projektiem, kā arī laidis klajā savu soloalbumu "Sapņu PVN". Matīsu dzirdēsiet 20. oktobrī.

Āris Ziemelis un Dzintars Tilaks

Āris Ziemelis un Dzintars Tilaks uzstāsies 21. oktobrī. Mūziķi par sevi saka: "Divi draugi, divi Pārdaugavas kaimiņi, kurus vieno radoša sadarbība kopš studiju gadiem un kuri joprojām atrod kopīgas dziesmas, notikumus, stāstus un jautrus konkursus, ko piedāvāt dažādai auditorijai. Mazie stāsti pārvēršas dziesmu tekstos, no lielajiem top grāmatas."

Reinis Jaunais

Reinis Jaunais Karostas Gaismas festivālā muzicēs 22. oktobrī. Reinis ir ģitārists, dziedātājs un komponists no Rīgas, kurš kopš 2013. gada izdevis jaunu oriģinālmūzikas albumu ar intensīvu regularitāti gandrīz reizi gadā. Ar albumu "Zeme" viņš tika nominēts 2020. gada "Zelta Mikrofona" balvai kategorijā "Instrumentālā vai starpžanru mūzika". Reinis daudz koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī Austrālijā, Jaunzēlandē un Turcijā, izpildot savu oriģinālmūziku.

UGUNSŠOVS katru vakaru pl.22.30.

MĀKSLINIEKI

Andris Kreicburgs

Andris Kreicburgs ir multimākslinieks, aizraujas ar ekstrēmām nodarbēm. Viena no tām ir spēlēties ar uguni, radot dinamisku žonglēsanu ar neparedzamiem uguns efektiem.

Emīls Ašmanis

Ceļojot pa pasauli, Emīls Ašmanis ir atvedis mājās daudz dažādu deju ritmu. Apvienojot tos ar saksofona spēli, Emīls ieved klausītāju iepriekš nepieredzētā skaņu pasaulē. Viņš jūs priecēs ne vien ar ugunsšovu, bet arī ar mūzikas skaņām.

Ieva Anna Avotiņa

Ieva Anna Avotiņa, skatuves vārdā iamtheoceanoflove, ir vokāliste, mūziķe, ikdienā izpilda tādus mūzikas žanrus kā Jazz, Soul, RnB, Pop. Taču nu jau arī performance ar uguni, kas sākotnēji bija vien aizraušanās, Ievai Annai ir kļuvusi par vienu no papildus mākslas izpausmes veidiem.

Pēc šova uz āra skatuves turpināsies ballīte ar DJ Ašmani.

#Karostasgaismasfestivāls2023

https://www.facebook.com/events/6229333773855277

Karostas Gaismas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas finansiālu atbalstu.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.