Gaismas festivāls 2022

KAS? 

Gaismas objekti un instalācijas, zero-waste lampas, sveču mandalas, ierakumu sveču izgatavošana, mūzika pie ugunskura, laimes laternu pludināšana, uguns šovs, uguns skulptūras.

KUR? 

Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86

KAD? 

28., 29., 30. oktobrī no pl. 18.00-22.00GALERIJA

Tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki. Gaisma – gan dzīva uguns, gan elektriskā gaisma, gan gaismas projekcijas – tiks izmantoti visi šie elementi. Redanā varēs apskatīt pazīstamu mākslinieku veidotus gaismas objektus.

Liepājas skolēni Gaismas festivālam darinās lampas no atkārtoti izmantotiem materiāliem, tādējādi pievēršot uzmanību ekoloģijas un patēriņa ierobežošanas jautājumiem. KGB nodrošinās lampu sagataves, un skolēni izgatavos lampu abažūrus. Jaunieši tiks aicināti saskatīt sadzīves lietu skaistumu un noderīgumu otrreizējā lietošanā. Visas izgatavotās lampas tiks izstādītas Redanā. Labākie autori saņems balvas. Pēc festivāla autori varēs izgatavotās lampas saņemt atpakaļ un lietot sadzīvē.

Visus trīs vakarus notiks sveču mandalu veidošana, ierakumu sveču izgatavošana un ugunsšovs – žonglēšana ar uguni un uguns skulptūras.

Gaismas aktivitātes papildinās muzicēšana pie ugunskura.

Darbosies bufete. Būs aktivitātes bērniem un visai ģimenei.

PIEDALĀS

Kirils Panteļējevs, Kristians Brekte, Egons Peršēvics, Liepājas skolu audzēkņi

PROGRAMMA

28. oktobrī, sākums 18.00

19.00 Arnis Miltiņš ar meitu Laimu. “Katrs laiks nāk ar savu dziesmu un katrā dziesmā ir stāsts par laiku, kurā tā ir radusies, vai ir bijusi aktuāla. Laika kods. Kāds tas ir? Armis Miltiņš to mēģinās izstāstīt gan savās, gan sev nozīmīgās citu autoru dziesmās un tautasdziesmās. Tas būs stāsts par laiku, placa sajūtu, sapratni, draudzību un prieku.”

21.00 Uguns šovs

29. oktobrī, sākums 18.00

19.00 Grupas TRANS CEN DEN TĀLĒ skaņdarbi iešūpos transā un aizved tālē – tajā tālē, kur ilgojamies nonākt.

21.00 Uguns šovs

30. oktobrī, sākums 18.00

19.00 Roberts Dinters un Zanda Štrausa izpildīs dažādas zināmas, ne tik zināmas, līdzi dziedamas un klausāmas, mīļas, ne tik mīļas, bet noteikti sajūtamas dziesmas pavisam akustiskā manierē, ugunskura sildītā atmosfērā, izmantojot tikai savas balsis un ģitāras.

21.00 Uguns šovs

Karostas gaismas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība ar Liepājas domes Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

IEEJA BEZ MAKSAS